Виктория (Пилзен) се спаси в края и чака ЦСКА - София

Виктория (Пилзен) се спаси от отпадане от Лигата на конференциите с гол на Богел в 91-ата минута срещу уелския Дъ Ню Сейнтс. Чехите бяха загубили първия мач с 2:4, но изравниха общия резултат след успех с 3:1 в реванша. Стигна се до продължения, в които нов гол не падна, а след това до дузпи, при които играчите на Виктория спечелиха с 4:1. В плейофите на турнира финалистът за Купата на Чехия очаква победителя от сблъсъка между Осиек и ЦСКА - София.

Двубоят започна отлично за ТНС, след като в четвъртата минута Луис Гоблес откри резултата. Виктория постепенно се оттърси от шока от ранния гол и взе инициативата. Тимът доминираше през първото полувреме, но трудно създаваше чисти положения.

След почивката обаче натискът на чехите се увеличи, а гостите се дърпаха все по-назад. Павел Буха върна Виктория в мача в 56-ата минута. Тогава той финтира на два пъти защитници на съперника и с прецизен удар преодоля Харисън. Домакините все по-често застрашаваха вратата на ТНС, но гол падна чак в 85-ата минута, когато Томаш Чори направи резултата 2:1, след като отклони с рамо топката след ъглов удар. Богел успя да елиминира аванса на съперника от първия мач в добавеното време.

Тъй като вече головете на чужд терен нямат по-голяма стойност, след общ резултат 5:5 от двата мача се стигна до продължения. В тях Виктория имаше сериозно предимство, а тимът от Уелс се отбраняваше с всички останали сили. След няколко добри положения през първото продължение в 108-ата минута Чори прати топката в мрежата на гостите, но бе в положение на засада и попадението не бе зачетено.

Малко по-късно ТНС отново се размина с получаване на гол. Вратарят на гостите изби топката в гредата след удар на Чори, а след това отново се намеси. Чехите създадоха още положения, но така и не стигнаха до нов гол и се стигна до дузпи. Тимът от Уелс пропусна първите две дузпи, а домакините бяха безгрешни и надделяха с 4:1 при наказателните удари.