ЦСКА - София изхвърли лидера в Хърватия и продължава европейския си поход

ЦСКА - София за втора поредна година е на плейофи за влизане в европейски клубен турнир. Това стана факт след днешното равенство (1:1) като гост на Осиек и след общ резултат 5:3 елиминира лидера в хърватското първенство в мач от третия предварителен кръг на Лигата на конференциите.

Греъм Кери реализира за червените в 31-ата минута, а в 54-ата Шкорич изравни.

През втората част хърватите наложиха натиск, но неумението им с топка в крака и две-три много добри намеси на Бусато не им позволиха да отбележат втори гол и в крайна сметка по-класният тим, този на ЦСКА - София, продължи напред.

В следващия етап на надпреварата футболистите на Стойчо Младенов ще срещнат чешкия Виктория (Пилзен), който отстрани уелския ТНС след изпълнение на дузпи.

За днешния мач наставникът на червените Стойчо Младенов заложи на същата 11-ка, която започна срещу този съперник и преди седмица.

Първата опасност дойде след по-малко от 120 секунди игра. Домакините разиграха късо корнер, последва много опасно центриране по земя, но нито един играч на Осиек не успя да засече топката.

В 9-ата минута Миерез преодоля Матай и шутира от малък ъгъл, а Бусато без проблем улови.

В 18-ата минута ЦСКА - София отправи първия си удар по посока на противниковата врата чрез Кери, но Ивушич улови.

В следващите минути отборите си размениха по няколко изстрела от средна дистанция, които не затрудниха двамата вратари.

След половин час игра обаче Вилдсухт получи отляво, влезе навътре и опита да намери много добре Кайседо или Йомов, но малко не достигна на някой от двамата да засече опасното подаване на холандеца.

Българският тим укроти първоначалния, но не много силен натиск на домакините и нанесе своя удар в 31-ата минута. Йомов се възползва от грешка на хърватите в отбрана, подаде към Кери и ирландецът вкара за 1:0 след топовен шут с левия крак от 22-23 метра.

И когато не се виждаше как Осиек може да вкара гол на червените, дойде 45-ата минута, в която българският тим сбърка при центриране от корнер и централният защитник Шкорич простреля Бусато за 1:1.

В 47-ата минута интригата можеше да приключи, когато Жеферсон отправи шут по земя от 12-13 метра след центриране от корнер, но Ивушич някак изби в нов ъглов удар.

Изстрел на Лончар в 60-ата минута излезе над напречната греда. Три минути по-късно Лончар прати топката в мрежата на ЦСКА - София, но попадението бе отменено заради засада.

В 81-ата минута Даку излезе сам срещу Бусато, но стражът на червените запази хладнокръвие и блокира удара на нападателя. Четири минути по-късно Шкорич засече с глава центриране отляво, но Бусато изби в корнер.

В 86-ата минута домакините останаха с 10 човека след директен червен картон на Лончар, което уби и малкото останало интрига. Защитникът фаулира излизащия сам срещу вратаря Кайседо, направил сериозен спринт, с който надбяга двама играчи на противника, и заслужено бе изгонен от игра.

До края на сблъсъка хърватите продължиха да търсят победата, но българският тим показа хладнокръвна игра в отбрана и постигна резултата, който му бе нужен, за да продължи напред.

ОСИЕК - ЦСКА - СОФИЯ 1:1

0:1 Греъм Кери 31
1:1 Шкорич 45

ОСИЕК: 1. Ивушич, 77. Милош, 22. Лончар, 21. Шкорич, 98. Чеберко, Клейнхейслер, 19. Запер, 6. Неяшмич, 12. Бочкай, 73. Мансе, 13. Миерез

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 26. Антов, 18. Мазику, 10. Йомов, 21. Юга, 3. Жеферсон, 8. Кери, 30. Вилдсхут, 9. Кайседо