Президентът на Марек: Трудно ни е, всяка точка е ценна

Президентът на Марек Цветан Видински коментира срещата със Спартак (Вн), завършила наравно 1:1 в изминалия кръг на Втора лига.

Спартак (Варна) изпусна Марек

„Вкараха ни гол с първия си удар във вратата. Да, след това имаха и други изгодни положения. По-чистите положения, а и като бройка, обаче бяха една идея повече в наша полза. Но според мен 1:1 е закономерен резултат. Двата отбора взеха по една точка, което може би е най-логично, с оглед показаното на това доста тежко време за игра.

Ако бяхме загубили, нямаше да е честно. Второто полувреме имаше желание и агресия, но ние така трябва да започваме мача. Не съм доволен, че пропускаме цяло първо полувреме в лежерност. Все пак се притесняваме и знаем, че това не е Спартак (Вн) от Трета лига, а е съвсем нов отбор с хубав бюджет. Имахме респект към тях, тъй като започнаха с две победи. Поздравявам отбора на Спартак (Вн), опитват се да играят футбол и им пожелавам успех“, заяви Видински.

"Хората, които влязоха от пейката, не са готови. Може би само Филип Ангелов се включи добре. Направих забележка и на Георги Илиев, че не трябва да ни подлъгва и да влиза контузен в игра. Така си изразходваме една смяна. Искам всеки, който влезе в игра, дори и да е за 20 минути, да си остави сърцето на терена. Сега това не се получи.

Когато бяхме изпаднали в нужда, имаше фенове, които ни помагаха и даваха всичко от себе си. И така отборът просъществува до зимата. Хората даваха кой с каквито средства разполага. Сега се събира за операцията на Джордж Николов. Аз и Васко Василев дадохме лични средства за операцията, клубът също помогна. Интервенцията е доста скъпа – 4850 лв. Истината е, че не ни е лесно положението“, завърши Видински.