Интер се справи с Парма в контрола

Интер постигна успех с 2:0 над Парма в контролна среща между двата тима, играна на “Енио Тардини”. Шампионът на Италия показа, че вече набира скорост, записвайки втори пореден летен успех.

Мачът ще се запомни и с протест от страна на феновете на гостите, които са бесни на шефовете на клуба заради очакваната продажба на звездата на тима Ромелу Лукаку на Челси, както и заради спекулациите, че и другият основен нападател Лаутаро Мартинес също може да си тръгне през това лято. Аржентинецът все пак игра тази вечер и имаше важна роля за успеха на своя тим.

Победата на “нерадзурите” дойде през второто полувреме. В 59-ата минута Лаутаро Мартинес се отскубна в наказателното поле, но ударът му бе спасен от вратаря. Топката обаче се върна в нападателя, който подаде назад към Марсело Брозович, който успя да отбележи за 0:1.

Вторият гол падна в 69-ата минута. Димарко центрира за Матиас Весино в наказателното поле, който с глава отблизо реализира за 0:2.

За Интер предстои още една лятна проверка, която ще бъде срещу Динамо (Киев) на 14 август. Парма пък приключи с контролите и другия уикенд приема Лече в сблъсък за Купата на Италия.