Етър превзе Симитли с десет човека

Тимът на Етър победи с 2:1 като гост Септември (Симитли) в мач от четвъртия кръг на Втора лига. “Болярите” стигнаха до успеха, след като цяло полувреме играха с човек по-малко, тъй като Здравко Илиев получи директен червен картон. Малко преди почивката Ромеш Ивей откри резултата за гостите, а в 52-ата Мартин Петков удвои.

В края на мача Септември наложи натиск, но успя да стигне само до един гол, дело на ветерана Владислав Златинов. С победата си днес Етър вече има актив от шест точки и заема шесто място в класирането. Симитли пък записа втора поредна загуба и също има шест точки, но на осма позиция.