Севлиево излъга "детската градина" на Ботев (Враца)

В Севлиево едноименният тим победи с 1:0 втория отбор на Ботев (Враца) в мач от 1-и кръг на Северозападна Трета лига. Добрин Петров зарадва домакините в 23-ата минута. Селекцията на Ферарио Спасов надделя трудно над водения от Радостин Александров тим, чиято възраст е 17,4 години. Двама футболисти родени 2006 г. и трима 2005 г. играха за врачани.

Ботев беше по-добър през първото полувреме. Веднъж Асен Русинов се измъкна от втора позиция сам срещу севлиевския вратар, но беше спрян с несъществуваща засада. Християн Петков пък стреля слабо по диагонала. После Георги Радев на два пъти беше изпреварен. В 22-ата минута 16-годишният страж на Ботев Любомир Василев изби в корнер. След изпълнението му Добрин Петров завърши с гол заучена комбинация. До почивката Русинов и влезлият като резерва Митко Панов (15 г.) пропуснаха да изравнят. През второто полувреме севлиевци действаха по-дефанзивно, разчитайки на контраатаки. И пред двете врати имаше по няколко ситуации.