РБ Лайпциг убедителен в първия си мач след Нагелсман

Вицешампионът в Бундеслигата РБ Лайпциг се класира за втория кръг на турнира за купата на Германия, след като отнесе Зандхаузен с 4:0. Това беше първи мач за новия треньор на "биковете" - американецът Джеси Марш. Голове на унгарския национал Вили Орбан, Амаду Хайдара, Кристофър Нкунку и Доминик Собослай осигуриха успеха над отбора от Втора лига в първата официална среща без Юлиан Нагелсман.

Нагелсман вече е наставник на Байерн (Мюнхен), но неговият дебют за Купата на страната ще се отложи, тъй като мачът с петодивизионния Бремер ШФ няма да се състои на датата. Аматьорите имат болни от коронавирус и са под карантина.

Байер (Леверкузен) също постигна лесна победа с 3:0 при гостуването на Локомотиве (Лайпциг). Керем Демирбай откри още в 5-ата минута от дузпа, а Карим Белараби удвои в 15-ата. Демирбай оформи крайния резултат 3 минути преди края на редовното време.

Щутгарт също постигна убедителен успех - 6:0 при гостуването на друг отбор от изтока- Динамо (Берлин). Шестима различни футболисти се разписаха за швабите, които до почивката вкараха два гола. Арминия (Билефелд) победи Байройт от баварската регионална лига с 6:3 като гост, а Аугсбург отнесе с 4:2 Грайфсвалдер от 6-а лига. Оснабрюк победи с 2:0 изпадналите от Бундеслигата Вердер (Бремен) с голове на Морис Трап в 45-ата минута и Свен Колер в 90+6-ата минута. Младежкият национал Илия Груев-младши остана на пейката на Бременските музиканти.