Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Манчестър Юнайтед натупа Евертън в последната си контрола

Манчестър Юнайтед записа втора победа в предсезонната си подготовка, след като по категоричен начин надигра с 4:0 Евертън пред 55 000 на "Олд Трафорд“. Тимът на Оле Гунар Солскяер показа силна игра седмица преди началото на новия сезон и поведе с три гола още през първата част. Норвежецът заложи на схема 4-2-3-1, в която Дони ван де Беек и Неманя Матич бяха опорни полузащитници, а на върха на атаката бе Антони Марсиал. Новите попълнения Джейдън Санчо и Рафаел Варан нямаше как да вземат участие в този двубой.

Евертън бе без Ричарлисон, който по същото време игра за Бразилия на финала на олимпийския турнир по футбол в Токио. Доминик Калвърт-Люин пропусна двубоя заради лека травма. Андре Гомеш и Жан-Филип Гбамен също не взеха участие.

Още в осмата минута "червените дяволи" излязоха напред в резултата, след като Люка Дин върна назад с глава към Пикфорд, който се провали в опита си да улови топката и тя се озова в Грийнууд, който я прати в опразнената врата.

В 15-ата Хари Магуйър засече с глава центриране на Шоу от корнер за 2:0, а в 30-ата минута Бруно Фернандеш изпълни по перфектен пряк свободен удар за 3:0.

Най-добрата възможност за Евертън през първата част пропусна Алекс Иуоби.

На почивката в игра за Юнайтед се появиха Мата, Погба и Фред, а Рафа Бенитес пусна Бегович, Делф и Гордън. След 60-ата минута двамата мениджъри направихa още промени, което се отрази на играта. Иначе Евертън беше отборът, който атакуваше по-опасно в първия ¼ час на второто полувреме. Удар на Таунзенд срещна гредата, а Демарай Грей не успя отблизо да засече центриране на Иуоби.

В добавеното време Диого Далот оформи крайния резултат, след като засече с глава центриране на Фред и хубаво прехвърли Бегович.