Добри новини за "червените" и от Уелс

Една от изненадите в първите мачове от третия квалификационен кръг на Лига Европа се получи в Уелс, където местният ТНС срази с 4:2 Виктория (Пилзен). Именно победителят от тази двойка ще е последното препятствие за ЦСКА-София преди групите на турнира, ако "червените" елиминират Осиек.

Чехите явно бяха подценили съперника и си изпатиха сериозно. До почивката ТНС поведе с 2:0 след попадения на Блейн Хъдсън (19') и Деклан Макманъс (30') от дузпа. В 54-ата минута домакините получиха втора дузпа и Макманъс пак беше точен, а в 76-ата минута привлеченият от Дънфърмлин нападател оформи хеттрика си.

Футболистите на Виктория не можеха да повярват, че имат двойно повече удари от съперника и солидно предимство в притежанието на топката, но губят с 0:4. Чак в края на двубоя чешкият тим успя да излезе от шока. В 89-ата минута Жан-Давид Богуел и в 95-ата Адриел ба Луа вкараха две попадения, които върнаха интригата за реванша.

в ЦСКА - София със сигурност биха предпочели за евентуален следващ съперник ТНС. През 2010 година "армейците" елиминираха уелсците с общ резултат 5:2 и влязоха в групите на Лига Европа.

В друг мач тази вечер Сивасспор се наложи с 2:1 като гост над Динамо (Батуми). Крайният победител от двойката ще играе в следващия кръг срещу Локомотив (Пловдив) или ФК Копенхаген.

Двубоят в Батуми беше равностоен, но турците по-добре се възползваха от положенията си. Головете за тях реализираха Леке Джеймс и Оларенваджу Кайоде, а Владимир Мамучашвили вкара за грузинците, които в добавеното време останаха с човек по-малко.