Стойчо "жегна" Любо Пенев: Голяма победа, но мачът не е 60, а 95 минути

Новият наставник на ЦСКА - София Стойчо Младенов "жегна" предишния треньор на тима Любослав Пенев, обявявайки след днешния успех с 4:2 над Осиек, че отборът не е подготвен физически, за да издържи 90 минути на високо ниво.

“Един отлично изигран мач, с хубави комбинации, които ни донесоха преднина. Вкарахме не един и два гола. Изпуснахме още. Този отбор може много повече. През второто загубихме свежестта и дадохме инициативата на противника. Два нелепи гола. От нищото ни вкараха два гола. Футболистите показват футболен интелект, много бързо възприемат това, което имам изисквания към тях. Голяма победа за нас.

Първото полувреме беше впечатляващо. След 60-ата минута започнахме да изоставаме физически.

Надявам се, че с връщането на някои футболисти да сглобим боеспособен състав за следващия мач.

Шейсет минути е една част от игровото време. Мачът се играе 90, 95, 120 минути. На този етап не сме готови. Докато бяхме свежи, нещата се получаваха. След това лека-полека започнахме да затихваме. 60-70 минути бяхме компактни. За съжаление получихме нелеп втори гол”, заяви Младенов.

“Ключово беше колективната игра - търсихме къси подавания и бързото преливане. Все още сме малко по-бавни. Нямаме време, а трябва да се развиваме. Това е ЦСКА и с цената на всичко трябва да побеждаваме.

Трябва да подобрим още повече нашата агресия и скорост”, допълни Младенов.

Снимки: Спасияна Сергиева