Каква европейска вечер! ЦСКА - София помете Осиек

ЦСКА - София и феновете на тима преживяха незабравима европейска вечер, след като футболистите на Стойчо Младенов надиграха с 4:2 Осиек в първи мач от третия предварителен кръг на Лигата на конференциите.

35 ЦСКА - София - Осиек 4:2

Брадли Мазику откри резултата в 30-ата минута, а в 39-ата Греъм Кери удвои. Скорич върна едно попадение в 40-ата минута, но само 120 секунди по-късно Кайседо вкара трети гол за червените. След почивката двата отбора си размениха по едно попадение. Първо точен бе Георги Йомов (74), а Тунджагич даде надежда на Осиек за реванша след седмица, разписвайки се в 92-ата минута.

Един от ключовите моменти в този двубой се случи секунди преди началото на срещата. Титулярът Баи се контузи на загрявката и на негово място започна Йомов, който спокойно може да бъде определен и за играч на мача.

Срещата започна равностойно, а първите опасни положения станаха факт в 10-ата минута. Те бяха пред вратата на гостите. Първо Кери отправи силен шут от 12-13 метра, който Ивушич изби в корнер. След неговото изпълнение Антов отправи изключително опасен удар с глава, но стражът на хърватите отново спаси.

В 26-ата минута червените разиграха добре пред наказателното поле на гостите, Кери пусна към Йомов, който му върна, но топката попадна на десния крак на ирландеца и ударът му от 16-17 метра не се получи по най-добрия начин.

Само 120 секунди по-късно Турицов центрира отлично към непокрития Кайседо, но таранът на българския тим улучи топката с рамо и пропиля изгодна ситуация за попадение.

Далеч по-добрата игра на ЦСКА - София в този отрязък от мача бе материализирана в 30-ата минута. Тогава Мазику овладя отляво, осъществи отличен самостоятелен пробив преодолявайки двама футболисти в синьо, нахлу в наказателното поле  и след топовен шут от 15 метра реализира в горния ляв ъгъл за 1:0.

В 39-ата минута футболистите на Стойчо Младенов удариха за втори път. Йомов пусна към Турицов, който центрира отлично от аутлинията за Кери и ирландецът разстреля от упор с глава Ивушич за 2:0.

Минута по-късно Осиек върна едно попадение чрез Скорич, който се разписа с глава след центриране от корнер.

След още 120 секунди обаче ЦСКА - София си върна преднината от два гола. Игралият много силно през целия мач Йомов центрира отдясно за Кайседо и таранът отбеляза с глава за 3:1.

Червените продължиха да нападат и след почивката и в 57-ата минута Кайседо отправи опасен изстрел с глава след центриране на Кери, но той излезе покрай лявата греда.

Нищо не бе в състояние да спаси хърватите в 74-ата минута. Кайседо демонстрира страхотен 50-метров спринт, надбяга Запер и върна от аутлинията към непокрития Йомов, за когото не бе проблем да отбележи на празна врата за 4:1.

В 87-ата минута Манс можеше да върне едно попадение, когато преодоля Бусато, но не уцели празната врата с шут от 12-13 метра.

Отпускането в червените редици към края на двубоя доведе до втори гол в тяхната врата, който падна след грешка на Бусато. Стражът излезе неразчитено при центриране отдалеч и Тунжагич вкара в празната врата за крайното 4:2.

ЦСКА - СОФИЯ - ОСИЕК 4:2

1:0 Брадли Мазику 30
2:0 Греъм Кери 39