Комичен гол не спря Рома за победа срещу Беленензеш (видео)

Рома надви с 3:1 португалския клуб Беленензеш в приятелска среща. “Вълците” от Рим получиха нелеп гол във вратата си още в 15-ата минута, но след това обърнаха резултата в своя полза.

Четвърт час след началото на мача груба грешка на новия страж на Рома Руи Патрисио позволи на сенегалеца Алуне Ндур да изведе тима от лисабонския квартал Белем напред в резултата. Португалският страж се засуети след върната към него от играч на Рома топка и позволи на Ндур да се възползва и да опъне мрежата по нестандартен начин.

Още в 20-ата минута обаче босненският голаджия на италианския им Един Джеко изравни резултата. След подаване отдясно 35-годишният нападател бе изпуснат от защитата на Беленензеш и от близка дистанция изпрати топката във вратата.

През втората част играчите на Жозе Моуриньо реализираха още две попадения. В 56-ата минута Николо Дзаниоло наказа груба грешка на футболист на португалския тим, който на практика му подари топката с ужасен пас. Дзаниоло се озова с топката в краката в наказателното поле на Беленензеш, преодоля стража и с лекота изпрати топката в мрежата. Точка на спора сложи в 85-ата минута Борха Майорал. Испанският нападател получи топката от свой съотборник на границата на вратарското поле и без проблеми отклони кълбото в мрежата за 3:1.

Снимка: AS Roma English / Twitter