Бохемианс шокира ПАОК в Лига на конференциите, тим от Люксембург с победа като гост

Отборът от Ейре Бохемианс шокира гръцкия гранд ПАОК в първия двубой от третия квалификационен кръг на Лига на конференциите. Ирландците спечелиха с 2:1 у дома, но гърците запазиха добри шансове да продължат напред в надпреварата. Алистър Кут даде аванс на Бохемианс в 23-ата минута, а в 53-ата оформи своя дубъл.

Тимът от южната ни съседка все пак стигна до важен почетен гол в 78-ата чрез Нелсон Оливейра.

Не по-малко сензационен резултат се получи и в другия мач от турнира, игран тази вечер. Северноирландския Линфийлд допусна поражение с 1:2 у дома от Фола Еш от Люксембург. Били Чадуик даде аванс на домакините в 9-ата минута, но с попадения на Стефано Бенси (69) и Готие Карон (89) гостите си осигуриха ценен успех като гост.