Манчестър Сити показа настроение и голова мощ в последната си проверка

Манчестър Сити разби Блекпул с 4:1 в последната си лятна проверка преди началото на сезона в Премиър лийг. Шампионът на Англия показа головата си мощ и помете втородивизионния си опонент.

Шоуто започна още във 2-ата минута, когато удар на Илкай Гюндоган бе блокиран, но топката стигна до Самюъл Едоузи, който отблизо бе точен за 1:0.

Блекпул обаче успя да изравни от дузпа в 21-ата минута. Рубен Диаш извърши нарушение срещу Шейн Лейвъри в наказателното си поле, а Люк Гарбът отбеляза наказателния удар за 1:1.

През втората част обаче Ман Сити се развихри и наниза нови три гола. Първо в 48-ата минута след хубава атака с едно докосване топката бе пратена диагонално към Рияд Марез, който овладя, напредна в пеналта и отбеляза за 2:1.

Алжирецът имаше важна роля и при третия гол за своя тим. Той центрира от фаул и сложи топката на крака на Гюндоган, който от движение бе точен за 3:1.

Четвъртият гол на “Гражданите” бе доста подобен на третия. Този път обаче извеждащият пас към Гюндоган бе на Жоао Кансело, който намери германеца във вратарското поле, а той отблизо не сгреши за 4:1.

Така Манчестър Сити записа три победи в подготовката си и вече чака сблъсъка за “Къмюнити шийлд” срещу Лестър. Двубоят ще бъде на 7 август на “Уембли”.