“Бончук” ликува - Марек удари Септември в последната минута

Отборът на Марек победи с 2:1 Септември в мач от втория кръг на Втора лига. Тимът от Дупница постигна първа победа след завръщането си в професионалния футбол, като решителното попадение падна буквално в последната минута на срещата.

Христо Каймакански откри за домакините в 25-ата минута, но Мартин Ачков изравни от фаул. В 90-ата минута обаче Димитър Пантелеев хвърли в екстаз феновете на “Бончук”. Така Марек се реваншира на привържениците за загубата от местния съперник Септември (Симитли) в първия кръг. Тимът от София пък остава без победа след хикса на старта срещу Струмска слава.

Марек 2:1 Септември
1:0 Христо Каймакански (25)
1:1 Мартин Ачков (73)
2:1 Димитър Панталеев (90)