Ван Дайк се завърна в игра за Ливърпул

Нидерландският защитник Върджил ван Дайк се завърна в игра за Ливърпул за първи път от октомври 2020 година в контролата срещу германския Херта (Берлин), загубена от “мърсисайдци” с 3:4.

Ван Дайк получи травма след сблъсък със стража на Евертън Джордан Пикфорд в среща от петия кръг на Премиър лийг (2:2). Пикфорд влезе много грубо в краката на Ван Дайк, но не беше санкциониран, тъй като нидерландецът беше в положение на засада. Получената травма в коляното обаче извади защитника до края на сезона, той пропусна и Евро 2020.

Срещу Херта Ван Дайк започна от резервната скамейка и се появи на терена в 69-ата.

Двубоят се изигра в Инсбрук, Австрия. През първото полувреме зрителите видяха четири попадения. Херта поведе с 2:0 с попадения на Сантяго Аскасибар и Суат Сердар в 21-ата и 31-ата минути. Ливърпул върна равенството до почивката чрез Садио Мане (37) и Такуми Минамино (42). След паузата Стеван Йоветич отново върна аванса от два гола на Херат с попадения в 66-ата и 80-ата минути. В 88-ата Алекс Окслейд-Чембърлейн оформи крайния резултат.