Ранен гол пречупи Райнов и компания

Мартин Райнов беше титуляр за Ашдод в реванша от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите срещу Карабах. Израелският тим загуби с 0:1 и отпадна, въпреки че направи нулево равенство като гост в Азербайджан преди седмица. Следващият противник на Карабах ще е АЕЛ Лимасол

Срещата се разви много зле за Ашдод, защото отборът получи гол още в 6-ата минута, дело на Филип Озобич. Хърватският халф беше точен след пробив и добро центриране на Хайме Ромеро. До почивката домакините не успяха да отговорят, а в 58-ата минута Райнов беше заменен от Лиор Инбрум.

В заключителната част на мача израелците опитаха всичко, за да изравнят и да се доберат до продължения, но по-опитният състав на Карабах удържа крехкия си аванс и се класира за следващата фаза на турнира.