Румънски гранд драматично напусна евротурнирите

Румънският гранд ФКСБ (бившия Стяуа) драматично отпадна от Лигата на конференциите. Той загуби с 1:2 при гостуването си на казахстанския Шахтьор Караганди. При общ резултат 2:2 се стигна до продължения, в които попадение не падна, а при дузпите домакините бяха по-прецизни и надделяха с 5:3.

Шахтьор вкара ранен гол и изравни общия резултат. Михаил Габишев откри в 11-ата минута. След попадението ФКСБ имаше предимство и пропусна няколко възможности до почиваката. След почивката играта бе равностойна, но в 76-ата минута Флоринел Коман успя да изравни, а при този резултат Стяуа продължаваше напред.

Айдос Татибайев обаче реализира попадение в 91-ата минута и доведе мача до продължения, тъй като от този сезон попаденията на чужд терен нямат по-голяма стойност. Двата отбора създадоха по едно положение през първото продължение, но гол не падна и се стигна до дузпи, при които домакините бяха по-точни. Маруцан направи единствения пропуск при изпълненията от бялата точка.