Ботев (Враца) и Арда си спретнаха постно реми без голове

Ботев (Враца) и Арда не успяха да се победят и завършиха при резултат 0:0 в последния мач от първия кръг на новия сезон в efbet Лига. Двата тима изиграха не особено интересен двубой, като чистите положения почти липсваха. Арда излезе в този сблъсък след поражението от Апоел Беер-Шева в Лигата на конференциите, но не успя да убеди, че заслужава победата днес. Ботев от своя страна показа стабилна игра и заслужено измъкна точка от финалиста за Купата на България през изминалия сезон.

Арда подписва със сърбин

В първите минути Ботев бе отборът, който натисна своя съперник. Още в началните секунди на мача Милен Стоев трябваше да се намесва, за да предотврати опасно положение за домакините. В 6-ата минута врачани имаха претенции за игра с ръка на футболист в “синьо”, но след преглеждане на ВАР се видя, че ситуацията е чиста.

В 20-ата минута Бабунски стреля добре от дистанция, фронтално от врата на Арда, но Васил Симеонов спаси.

До края на първата част интересните положения липсваха, като двата тима заложиха на битката в средата на терена. Към края на полувремето Ботев отново натисна своя съперник, но не успя да застраши сериозно вратата на Симеонов.

В 42-ата минута Бабунски стигна първи до топката след центриране от ъглов удар, но силата в удара му липсваше. 2 минути по-късно отново нападателят на Враца стреля опасно от пряк свободен удар, но встрани от вратата.

В 56-ата минута Александър Георгиев проби добре отляво, справи се със защитник на домакините и успя да намери нахлуващия в наказателното поле Светослав Ковачев. Десятката на Арда стреля от движение, но Красимир Костов спаси.

Минута по-късно Жониньо опита удар от границата на наказателното поле, но топката премина в аут. В 70-ата минута последва нов далечен шут. Този път той бе дело на Румен Руменов, но отново резултатът беше същият.

От Ботев (Враца) призоваха феновете да не играят на тренировъчния терен

В 80-ата минута Жониньо проби, но защитник на Ботев му изби топката от краката. Така тя стигна до Ковачев, който отново опита изстрел, но Костов улови.

В заключителните секунди на мача отново Жониньо се измъкна и стреля от вратарското поле, но стражът на Ботев се намеси ключово и предотврати гола за гостите

Така двата тима стартират с по 1 точка новата кампания. В следващия кръг отборът от Враца приема Левски у дома на 31 юли (събота), а Арда домакинства на другия столичен гранд ЦСКА - София ден по-късно. Преди това обаче тимът от Кърджали гостува на Апоел Беер-Шева в мач-реваншт от Лигата на конференциите.

БОТЕВ 0:0 АРДА

Стартови състави:

Ботев (Вр): 76. Красимир Костов, 18. Илия Миланов, 5. Костадин Ничев, 2. Валери Христов, 77. Мартин Николов, 88. Йоан Бауренски, 21. Сержио Филипе, 15. Мирослав Маринов, 28. Красимир Тодоров, 81. Виктор Василев, 20. Дориан Бабунски

Арда: 36. Васил Симеонов, 17. Иван Коконов, 11. Александър Георгиев, 20. Деян Лозев, 27. Емил Мартинов, 33. Иван Тилев, 4. Милен Стоев, 71. Пламен Крумов, 19. Румен Руменов, 9. Спас Делев, 98. Тонисла Йорданов