Рейнджърс обърна Реал Мадрид в повторния дебют на Анчелоти

Шотландският Рейнджърс победи с 2:1 испанския гранд Реал Мадрид в контролен мач пред ентусиазираните си фенове на стадион “Айброкс” в Глазгоу.

Мадридчани поведоха в резултата още в 8-ата минута чрез Родриго, но през втората част допуснаха обрат, като за шотландците точни бяха Сакала (55) и Итън (77).

В края Реал Мадрид остана с човек по-малко, след като Начо беше изгонен за втори жълт картон.

Завърналият се начело на мадридчани треньор Карло Анчелоти стартира с експериментален състав. “Белите” стартираха добре и откриха резултата след комбинация между Мартин Йодегор и Родриго, но след това инициативата премина у шотландците. На два пъти вратарят на мадридчани Андрей Лунин се оказа последната преграда.

След почивката Рейнджърс заслужено стигна до равенството в 55-ата минута чрез Фешън Сакала. Анчелоти прибегна до много смени, но в 75-ата минута Реал получи удар, след като Начо Фернандес беше изгонен в момент, в който мадридчани заиграха по-добре. Две минути по-късно Седрик Итън донесе победата на Рейнджърс и така вгорчи повторния дебют на Анчелоти начело на Реал.

В следващата си проверка Реал Мадрид се изправя срещу Милан на 8 август, като двубоят ще се проведе в Клагенфурт, Австрия.