ЦСКА - София тресна ЦСКА 1948 в зрелищна буря от обрати

ЦСКА - София стартира с победа новия сезон в efbet Лига. Отборът на Любослав Пенев удари с 4:2 ЦСКА 1948 в един приятен за гледане спектакъл, който предложи всичко - голове, обрати, дузпи, червени картони. Йоан Баи откри резултата за гостите, които играха в черно и бяло, с хубав изстрел в 29-ата минута. Ивайло Чочев изравни с глава веднага след почивката. В 58-ата минута националът се разписа и от дузпа за 2:1 за ЦСКА 1948. В 72-ата минута Амос Юга изравни. В 86-ата минута Юрген Матей направи 3:2 за ЦСКА - София с точен удар от бялата точка. В добавеното време резервата Жорди Кайседо оформи крайното 4:2 за тима от "Българска армия".

34 ЦСКА 1948 – ЦСКА - София

В петата минута капитанът на ЦСКА 1948 Даниел Наумов трябваше да се намесва при коварно центриране на Греъм Кери, с което ирландското крило насочи топката към далечния ъгъл. Малко след това последва удар от средна дистанция на Яник Вилдсхут, който се укроти в ръцете на Наумов.

В десетата минута централният нападател на ЦСКА 1948 Валентин Йосков се измъкна от Юрген Матей и нанесе шут, който обаче беше блокиран. В 15-ата минута Вилдсхут потърси за втори път мрежата на домакините, но този път топката прелетя покрай целта. В 21-ата минута Кери шутира опасно към вратата на ЦСКА 1948, но националът Наумов изби с една ръка в корнер.

В 29-ата минута ЦСКА - София излезе напред в резултата. Йоан Баи получи удобна топка в дясната зона по атаката на своите, навлезе в наказателното поле и с премерен изстрел в далечния ъгъл не остави шансове за Наумов - 1:0 за тима на Ел Голеадор. Така французинът реализира първия гол за състава на ЦСКА - София през новия сезон.

120 секунди след попадението, гостите можеха да направят 2:0 след груба грешка на футболистите на Тодор Киселичков в средата на терена. Радослав Живков получи пас от Вилдсхут на отлична позиция пред вратата на ЦСКА 1948, но бившият нападател на Литекс не уцели мрежата. Малко по-късно се откри шанс и пред Амос Юга, който обаче шутира над вратата.

В 40-ата минута Галин Иванов се отличи с две добри действия в рамките на секунди, като след втората подаде на Георги Русев. Крилото обаче опропасти акцията на "червените" с много неточен удар. В последните мигове на първата част Даниел Наумов показа отново класата си, избивайки изстрел с глава на Живков

В началото на второто полувреме ЦСКА 1948 изравни. Ивайло Чочев, който тъкмо се беше появил в игра, намери топката с глава след центриране от корнер и я оплете неспасяемо в мрежата на Густаво Бусато - 1:1. Трябва да се отбележи, че националът не се зарадва след гола. Малко след попадението на бившата звезда на Палермо Баи докосна втори гол, но вратарят на ЦСКА 1948 отби майсторски в ъглов удар.

В 58-ата минута Радослав Живков задържа с две ръце Чочев в наказателното поле на ЦСКА - София и съдията Валентин Железов посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшият, който направи 2:1 с лек и техничен удар с левия крак.

В 72-ата минута отборът на Пенев направи 2:2. Амос Юга стреля от сравнително далечна дистанция, а Даниел Наумов сгреши за първи път в мача. Националният вратар не се намеси добре и топката мина през ръцете му, за да се спре в мрежата.

В 86-ата минута топката се отби в ръката на Лазар Марин в пеналтерията на ЦСКА 1948 и след VAR реферът Железов назначи 11-метров наказателен удар за ЦСКА - София, като показа червен картон за провинилия се бранител. Зад топката застана Юрген Матей, който не сбърка с нисък удар по тревата - 3:2 за хората на Любо Пенев. Малко след третото попадение за ЦСКА - София главният съдия изгони с червен картон наставника на гостите, който влезе в разправия с него.

В добавеното време ЦСКА 1948 беше оголил тотално своя тил, което позволи на Кайседо да излезе срещу Наумов, да преодолее вратаря и на празна врата да фиксира крайното 4:2.

ЦСКА 1948 2:4 ЦСКА - София

0:1 Йоан Баи (29)
1:1 Ивайло Чочев (47)
2:1 Ивайло Чочев (58 - дузпа)
2:2 Амос Юга (72)
2:3 Юрген Матей (86 - дузпа)
2:4 Жорди Кайседо (90+3)

Стартовите състави:

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 5. Минков, 25. Ангелов, 3. Пиргов, 22. Д. Илиев, 7. Топузов, 88. Хайдаров, 8. Климентов, 10. Русев, 33. Иванов, 98. Йосков.

ЦСКА - София: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 28. Гълъбов, 18. Мазику, 3. Жеферсон, 21. Юга, 7. Баи, 30. Вилдсхут, 22. Живков, 8. Кери.