Мощно завръщане на Марица в професионалния футбол

Отборът на Марица се завърна по отличен начин в професионалния ни футбол. Тимът от Пловдив надигра с 2:0 като гост Спортист (Своге) в мач от първия кръг на Втора лига.

“Пиратите” стигнаха до победата с две попадения преди почивката. Резултатът бе открит в 12-ата минута от Мариян Тонев, а бившият национал Валери Домовчийски удвои малко преди края на първото полувреме. През втората част домакините пробваха да стигнат до някаква промяна, но не успяха дори да намалят резултата.

Така Марица започва повече от добре завръщането си във втория ешелон на българския футбол, след като успя да спечели Югоизточната Трета лига през миналия сезон.

Спортист 0:2 Марица
0:1 Мариян Тонев (12)
0:2 Валери Домовчийски (43)