Експериментален Байерн не успя да пречупи Аякс в Мюнхен (видео)

Байерн (Мюнхен) завърши при резултат 2:2 с Аякс във втората си лятна контрола под ръководството на новия старши треньор Юрген Нагелсман. Проверката се игра на “Алианц Стейдиъм” в Мюнхен, като баварците бяха в доста експериментален състав, а гостите от Амстердам също не бяха в оптималния си вид.

В 10-ата минута Закария Лабиад наказа грешка на вратаря на Байерн Свен Улрайх, който не показа завидна игра с крака и даде лош пас. Топката в крайна сметка достигна до Лабиад и той от близка дистанция я изпрати във вратата. Пет минути преди края на първата част едно от най-разпознаваемите имена в този вариант на състава на баварците - нападателят Ерик Максим Чупо-Мотинг, изравни резултата с шут от близко разстояние. Домакините дори осъществиха пълен обрат в резултата две минути след почивката, когато 19-годишният Танги Нзианзу “се гмурна” в наказателното поле на Аякс и с глава насочи топката във вратата след центриране на Торбен Райн отляво. Само три минути по-късно обаче грандът от Амстердам изравни резултата чрез датската резерва Виктор Йенсен, който опъна противниковата мрежа в 50-ата минута с хубав изстрел от дъгата на наказателното поле.

До края на срещата не бяха отбелязани други голове и баварците не записаха победа и във втората си контрола, след като миналата седмица загубиха с 2:3 от Кьолн.