Ботев зарадва Зингаревич и феновете с успешен старт на сезона

Ботев (Пловдив) започна с успех сезон 2021/22! Тимът на Аздрудин Валентич изигра силно първо полувреме и надви новака Пирин (Благоевград) с 2:1 в среща от 1-ия кръг на efbet Лига. Това бе най-малкото, с което "канарчетата" успяха да се поздравят, тъй като направиха много пропуски пред противниковата врата, главно през първата част. Па Конате (19) откри за домакините, а Маркиньос (41) удвои. Стилиян Николов (54) пък върна един гол за гостите. Пирин също имаше своите моменти за гол, но направи впечатление лошият синхрон на защитниците, които допуснаха доста грешки днес. Двубоят в пловдивския квартал Коматево се игра пред погледа на новия собственик Антон Зингаревич.

30 Ботев (Пловдив) - Пирин

Ботев започна по-активно мача и наложи трайно владение на топката. Първи към противниковата врата стреля Емануел Току в 4-ата минута, но ударът му беше слаб и не затрудни по никакъв начин Петър Петров. Постепенно темпото спадна и двата отбора започнаха да правят доста грешки при подаванията.

В 18-ата минута Петър Занев направи сериозен пропуск. След удар, блокиран от защитник в жълто-черно, топката падна на левия крак на Занев в наказателното поле, който обаче не я намери по най-добрия начин и стреля в аут.

Минута по-късно Ботев откри, а Па Конате отбеляза първия гол за "канарчетата" през този сезон. Хубав пробив на Николай Минков по десния фланг завърши с центриране към втора греда, където Па Конате беше оставен непокрит. Левият халф-бек засече топката с глава, пращайки я обратния ъгъл на вратата, като остави Петър Петров безпомощен.

В 26-ата минута добър авантаж позволи на Маркиньос да излезе очи в очи срещу вратаря на Пирин. Бразилецът надбяга персоналния си пазач, но не успя да преодолее вратаря, който се намеси безупречно. В 36-ата минута Спас Георгиев беше намерен в наказателното поле. Той овладя, обърна се и стреля, но право в ръцете на Аргилашки.

Само секунди по-късно отново Георгиев беше активен в предни позиции, но пак шутира в обсега на стража на Ботев.

В 41-ата минута отново се видяха големите проблеми в защита за Пирин, от които Ботев се възползва за втори път. Атанас Илиев получи топката в центъра на терена и продължи с едно докосване към Маркиньос. Бразилецът изскочи зад линията на центъра и се устреми сам към вратата на гостите. Този път Маркиньос беше безпощаден и разстреля Петър Петров.

В 53-ата минута Георги Аргилашки извади коварен удар на Станислав Манолев с глава, насочен точно под горната греда. Минута по-късно гостите намалиха изоставането си. След сериозно разбъркване в наказателното поле и няколко блокирани удара Стилиян Николов промуши топката между купа от играчи и намали за 1:2.

Ботев веднага отговори с нов сериозен пропуск. Маркиньос засече с глава центриране на Николай Минков. Петър Петров блокира удара с плонж, но топката беше атакувана от Па Конате. Левият халф-бек на "канарчетата" стреля, като пред топката застанаха защитник на Пирин и стражът на гостите. С дружни усилия те успяха да блокират удара.

В 76-ата минута Станислав Манолев изпълни добър фаул. Той прехвърли стената, но сантиметри го разминаха с гола.

БОТЕВ - ПИРИН 2:1
1:0 Па Конате (19)
2:0 Маркиньос (41)
2:1 Стилиян Николов (54)

Стартови състави:

БОТЕВ: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Маркиньос, Атанас Илиев, Емануел Току, Николай Минков, Реда Рабей, Станислав Работов, Филип Филипов;

ПИРИН: Петър Петров, Антон Карачанаков, Красимир Станоев, Николай Бодуров, Орлин Старокин, Петър Занев, Преслав Йорданов, Светослав Дяков, Спас Георгиев, Станислав Манолев, Стилиян Николов;