Царско село и Черно море откриха сезона с реми

Царско село и Черно море завършиха 0:0 в първия мач от новия сезон в efbet Лига. Срещата в комплекса "Царско село" започна с националния химн и предложи сравнително скучен футбол, като вратарят на гостите от Варна Георги Георгиев показа майсторство в малкото интересни моменти пред голлинията. Сред зрителите бяха Любослав Пенев, Александър Димитров, Явор Вълчинов, Методи Деянов и др.

В осмата минута домакините бяха близо до откриване на резултата. Новото попълнение на "царете" Венцислав Василев посрещна подаване с пета от въздуха, ударът придоби парабола, но Георги Георгиев успя да отбие топката, преди тя да падне под гредата.

25 Царско село - Черно море

В 18-ата минута "моряците" бяха близо до откриване на резултата. На отлична позиция пред вратарското поле на домакините се оказа Родриго Абреу, но португалското крило не уцели рамката.

В началото на второто полувреме Черно море създаде опасност пред рамката на Царско село, но Янко Георгиев улови слаб изстрел. "Отговорът" на домакините дойде с великолепен рейд на Васил Шопов, последван от пас към резервата Милчо Ангелов. Шутът на нападателя с номер 9 обаче бе избит майсторски от вратаря на Георгиев. Нови сериозни възможности за гол не последваха и логично срещата приключи при 0:0.

Царско село 0:0 Черно море

Стартовите състави:

Царско село: 1. Я. Георгиев, 6. Бандаловски, 7. Бакалов, 8. Стеванович, 10. Балтанов, 21. Василев, 25. Александров, 29. Коуку, 77. Нганиони, 83. Попадийн, 93. Шопов.

Черно море: 22. Г. Георгиев, 3. Атанасов, 28. Дробаров, 6. Попов, 32. Дичев, 71. Панайотов, 23. Гарсия, 29. Касми, 7. Абреу, 72. Сантана, 77. Велев.

Снимки: Спасияна Сергиева