Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

АЕК си тръгна с наведена глава от Босна

АЕК (Атина) допусна загуба с 1:2 в гостуването си на Вележ (Мостар) от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Гръцкият гранд очакваше да постигне доста по-добър турнирен резултат от визитата си в Босна и Херцеговина но си тръгна с наведена глава.

АЕК пръв взе преднина в резултата с попадение на Карим Ансарифард още в 12-ата минута. Велез обаче възстанови равенството само две минути по-късно чрез Омар Пръсес.

Домакините успяха да направят и пълен обрат в 53-ата минута, когато Дженан Займович оформи крайното 2:1.

Така Вележ продължи страхотната си форма от началото на сезона, записвайки 4-а поредна победа на сметката си и гледа с оптимизъм към реванша. Битката обаче съвсем не е спечелена от босненците, за които предстои тежък реванш в Атина, където АЕК ще направи всичко по силите си да обърне нещата в своя полза.