Копенхаген направи това, което се очакваше

Копенхаген направи голяма крачка към класиране за третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Датчаните разбиха с 4:1 Торпедо (Жодино) и вече до голяма степен могат да са спокойни за реванша. Както е известно, победителят от тази двойка ще играе с Локомотив (Пловдив) или Словачко в в следващия кръг.

Расмус Фалк даде преднина на Копенхаген в 43-ата минута, а след това с две попадени се отчете Камил Вичек в 47-ата и 62-ата минута. Четвъртият гол за домакините пък бе отбелязан от Йонас Винд в 66-ата минута.

Леко разконцентриране в края на двубоя обаче позволи на Торпедо да направи загубата си малко по-почетна и да запази искрица интрига за реванша. В 92-ата минута Фабрицио Оя оформи крайното 4:1.

Все пак Копенхаген си остава огромен фаворит преди реванша, който ще се играе на неутрален терен в Казан, докато Торпедо ще трябва да направи голям подвиг, за да елиминира далеч по-класния си съперник.