Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Безидейно: ЦСКА - София не показа, че знае как да отстрани Лиепая

Отборът на ЦСКА - София завърши наравно 0:0 срещу латвийския Лиепая в първия мач от втория квалификационен кръг на новия евротурнир Лига на конференциите. "Червените" изиграха доста вял мач и не с нищо освен териториално предимство не показаха, че са по-класния отбор от тима от балтийската република. Гостите дори могат да съжаляват, че не си тръгнаха с победа от срещата, след като имаха по-чистите ситуации за гол, макар и атаките им да бяха значително по-редки от тези на българите. Въпреки слабото представяне тази вечер наставникът Любослав Пенев получи пълна подкрепа от страна на феновете, които скандираха името му през целия мач.

Наставникът на домакините Любослав Пенев започна в следния състав: на вратата застана Густаво Бусато, а пред него в защита Иван Турицов, Юрген Матей, Валентин Антов и Брадли Мазику. В халфовата линия бяха Жеферсон, Амос Юга и Йоан Баи. В атака  действаше Жорди Кайседо, подпомаган от Греъм Кери и Яник Вилдсхут.

В началото на мача гостите успяха да се ориентират по-добре и започнаха по-активно. Атаките им изглеждаха по-опасни, но до чисто положение в първите минути не се стигна. Постепенно домакините изравниха играта, но също не съумяха да стигнат до ситуации пред вратата на тима от Латвия.

В 20-ата минута ЦСКА - София стигна до първата си опасност. Юга изведе зад отбраната на Лиепая Баи. Французинът преодоля стража на съперника, но топката отиде встрани и трябваше да връща назад за Вилдсхут. Новото попълнение потърси подаване към точката за изпълнение на дузпа, където обаче нямаше негов съотборник.

Пет минути по-късно гостите имаха чудесна възможност, но пропуснаха Топката бе центрирана отдясно за Дмитрий Бага, който за не успя да я засече във вратата на Бусато от чиста позиция.

Малко по-късно Бага стреля опасно, след като Турицов не изби добре топката и я предостави на съперника на позиция за удар. Шутът му обаче мина на сантиметри от гредата на домакините. Малко по-късно ЦСКА - София отговори с удар на Жеферсон, който бе над вратата.

Няколко минути преди края на първата част дойде най-неприятната част от първото полувреме. Антов получи тежък удар в главата, след като се спусна на шпагат към съперников футболист и бе пометен с коляно. Бранителят бе превързан на терена, но веднага се отправи към линейката, за да отиде на преглед. На негово място в началото на втората част се появи Пламен Гълъбов.

В началото на втората част ЦСКА - София имаше две претенции за дузпа, но съдията не ги сметна за основателни. Повторенията показаха, че реферът Питър Банкс отсъди правилно.

В 58-ата минута Миросавлиев бе близо да открие за гостите, но направи сериозен пропуск. Малко по-късно Шимич също можеше да вкара, но ударът му с глава след центриране от статично положение се оказа право в ръцете на Бусато.

Към края на мача ЦСКА - София наложи териториален натиск, който обаче в голямата си част бяха без ясна идея как да се стигне до попадение. На няколко пъти резервата Хамза Чатакович пробва да стреля, но ударите му бяха или неточни, или блокирани. Гостите от своя страна действаха стабилно в защита и не позволиха да има сериозни опасности пред вратата си.

Така "червените" не успяха да отговорят на очакванията, че ще минат леко през съперника, който е в средата на таблицата на латвийското първенство и ще трябва да покаже по-добри неща на терена при гостуването след седмица, за да продължи към следващата фаза на турнира.

ЦСКА - СОФИЯ 0:0 ЛИЕПАЯ

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 26. Антов, 18. Мазику, 3. Жеферсон, 21. Юга, 7. Баи, 30. Вилдсхут, 8. Кери, 9. Кайседо

ЛИЕПАЯ: 12. Звиедрис, 33. Кейта, 55. Шимич, 27. Исайевс, 2. Жулевс, 8. Биарожкин, 15. Ткачук, 25. Бага, 22. Хоган, 9. Додо, 45. Миросавлйев