Рома и Моуриньо продължават с победите в контролите

Отборът на Рома постигна трета поредна победа в летните си контроли. Този път “вълците” надделяха с минималното 1:0 при гостуването си на третодивизионния Триестина. В предишните си два приятелски мача те победиха с 10:0 срещу аматьорския Монтекатини и с 2:0 срещу новака в Серия "Б" Тернана.

Единственият гол в този двубой беше отбелязан от резервата Никола Залевски в 49-ата минута. Жозе Моуриньо реши да пусне като титуляри атакуващите футболисти, на които най-вероятно ще разчита през новия сезон - Николо Дзаниоло, Лоренцо Пелегрини, Хенрих Мхитарян и Джеко. Те обаче играха само през първото полувреме. В контролата участваха и още много играчи от първия състав на римляните, като някои от тях се появиха след почивката.

Следващата проверка на Рома е в неделя срещу унгарския Дебрецен във Фрозиноне.