Български талант беше титуляр при погром на Фиорентина в контрола

Капитанът на българския юношески национален отбор до 19 години Димо Кръстев стартира като титуляр в първата предсезонна контрола на Фиорентина, като опорният халф остана на терена 45 минути. В приятелския мач, изигран в Моена, “виолетовите” постигнаха убедителна победа със 7:1 над германския аматьорски Остермюнхен. Друг роден юношески национал - вратарят Иван Андонов, остана сред резервите в състава на Винченцо Италиано.

Играчите на Фиорентина започнаха много силно и още в 8-ата минута стигнаха до гол, след като Никола Миленкович засече с глава центриране от корнер. В 10-ата пред Кръстев се откри отлична възможност да се разпише след ново изпълнение на корнер, но неговата добавка беше блокирана от противников играч. В 13-ата Джакомо Бонавентура завърши добра атака на тима за 2:0. Голмайсторът на “Ла Виола” Душан Влахович се разписа в 17-ата минута, но при вдигнат флаг за засада. Все пак в 24-ата Дънкан с мощен удар покачи на 3:0. До края на първата част Влахович и Рикардо Сотил пропуснаха да увеличат преднината на италианците.

На почивката Италиано замени всички полеви играчи и така Кръстев не се появи на терена за втората част. В 47-ата минута Лука Раниери беше точен със задна ножица за 4:0. В 60-ата резултатът стана 5:0 след чудесен удар на Рикардо Сапонара, при който топката се удари в напречната греда и се оплете в мрежата. В 65-ата Марко Бенаси беше изведен зад защитата и успя да покачи на 6:0. В 76-ата Шайдермиер отбеляза почетното попадение за Остермюнхен с точно изпълнена дузпа за игра с ръка на Раниери. В 82-ата Бенаси оформи крайното 7:1 с втория си гол в двубоя. Мачът можеше да приключи при различен резултат, но в последните секунди удар на Сапонара беше избит в напречната греда.

ФИОРЕНТИНА - ОСТЕРМЮНХЕН 7:1

1:0 Миленкович (8')

2:0 Бонавентура (13')

3:0 Дънкан (24')

4:0 Раниери (47')

5:0 Сапонара (60')

6:0 Бенаси (65')

6:1 Шайдермиер (76' - дузпа)

7:1 Бенаси (82')

Съставът на Фиорентина: Терачиано, Лирола, Бираги, Миленкович, Дале Мура, Кръстев, Дънкан, Бонавентура, Влахович, Сотил, Кайехон (Венути, Раниери, Игор, Терзич, Бианко, Бенаси, Малех, Мунтеану, Кокорин, Сапонара, Агостинели)