Официално: Дани Педроса се завръща в MotoGP

31-кратният победител в MotoGP Дани Педроса ще се завърне в надпревари от кралския клас по време на Гран При на Щирия, което ще се проведе между 6 и 8 август.

Испанецът ще се включи в първия от два старта на „Ред Бул Ринг“ с „уайлд кард“ за тима на KTM. След като прекъсна своята активна състезателна кариера в края на 2018 Педроса премина в лагера на австрийския производител в ролята на тестови пилот. За него Гран При на Щирия ще е първо състезание с мотор, различен от този на Honda, където той прекара всичките си 13 кампании в кралския клас.

„Беше интересно да съм част от този проект с KTM в MotoGP и възможността да споделя моя опит с тях. Стъпка по стъпка ние постигнахме най-доброто, на което бяхме способни и сега ще е интересно за мен отново да се впусна в състезание, защото това ти дава различна перспектива спрямо тест.

„Измина много време от последното ми състезание, и разбира се манталитетът е много различен, спрямо този в тестовете. Моята цел за уикенда ще е да изпробвам подобренията по мотора в състезателни условия. Бих искал да разбера какви са изискванията на пилотите за различните сесии.

„Гледайки състезанията от вкъщи виждам подобренията, но за да разбера повече за MotoGP и модерните изисквания ще направим това участие. Трудно е да си поставя някакви цели след толкова време извън състезанията. Може всичко да се получи, а може и да не, но аз ще се опитам да се насладя максимално на уикенда“, заяви Педроса.

В своята кариера в MotoGP той има общо 236 старта в рамките на 13 години, в които записа 31 победи, 31 полпозишъна и 112 подиума. На три пъти в своята кариера той завърши втори в генералното класиране за сезона, като той постигна това през 2007, 2010 и 2012.

Снимки: Gettyimages