Играч на Нешвил влезе в историята на МЛС със светкавичен хеттрик (видео)

Германски футболист от судански произход записа името си в историята на американския клубен футбол. Хани Муктар от Нешвил СК заби хеттрик в рамките на 6 минути във вратата на Чикаго Файър в мача между двата тима от Източната конференция на Мейджър Лийг Сокър (МЛС). Освен това трите си гола Муктар отбеляза в първите 16 минути на мача (’10, ’13, ’16), с което постави нов рекорд за най-ранно реализиран хеттрик в историята на МЛС. Досега никой не бе правил хеттрик в първите 16 минути в мач от МЛС. В добавка към това Нешвил Сокър Клъб се поздрави с най-голямата победа в своята история.

Нешвил разби противника си с 5:1, като другите два гола за домакините бяха дело на Си Джей Сапонг (’39) и Брайън Анунга (’62), а за бившия тим на Христо Стоичков точен бе Игнасио Алседа (’47). Чикаго остана с 10 души на терена още в 14-ата минута, когато червен картон получи Йохан Капелхоф.

Нешвил е пети в класирането на Източната конференция, докато Чикаго Файър заема 12-а позиция, също на Изток.

Снимка: nashvillesc.com