Марек победи Пирин (Разлог)

Марек победи с 3:1 Пирин (Рз) в деветата си контрола от началото на подготовката преди сезона във Втора лига. Това бе втори успех в проверките за играчите на Светослав Георгиев. Гостите от Дупница вкараха два гола в края на първото полувреме. В 40-ата минута Димитър Панталеев откри, а в 43-ата Димитър Атанасов удвои. В началото на втората част разложани намалиха резултата чрез Николай Димиров. В 58-ата минута за 1:3 се разписа дебютиралият Румен Гьонов, който се присъедини към дупничани само преди 3 дни. Защитникът е родом от Сапарева баня и е играл в „А“ и „Б“ група за Витоша (Бистрица), Царско село и Локомотив (ГО).

Дебют за Марек направи и французинът Яя Соу, който остана 60 минути на терена и се отличи с два удара към вратата на противника. Той играе на позицията нападател, а треньорското ръководство ще се произнесе дали ще остане в отбора за новия сезон. До началото на първенството Марек ще изиграе още една контролна среща.