Черно море победи Созопол в контрола

Черно море победи Созопол с 1:0 в шестата си контролна среща, играна на стадион "Младост" във Варна. Черно море бe по-добрият отбор през първата част и създадe повече положения. В 15-та минута Виктор Попов центрира отдясно, а Зе Гомеш стреля опасно с глава, но вратарят на гостите спаси. В 31-та минута домакините поведоха в резултата. Родриго Енрике изведе с хубав пас Зе Гомеш срещу вратаря на Созопол и нападателят вкара за 1:0.

До края на полувремето вратарят на гостите спаси удари на Васил Панайотов и Илиан Илиев-младши. След почивката домакините продължиха да са по-добрият отбор, но трудно създаваха сериозни ситуации. В 46-та минута Леандро Андраде пропусна от чиста позиция да удвои преднината на Черно море.

По-късно днес "моряците" ще играят втора проверка за деня с тима на Добруджа.

Снимка: chernomorepfc.bg