Националите U21 отстъпиха в първата контрола с Италия

Националният отбор на България за юноши под 21 години загуби първата контролна среща като гост на Италия. В планинското градче Боарио избраниците на Найден Найденов отстъпиха с 1:3.

Старши треньорът заложи в стартовия състав на Любослав Телкийски, Денис Карягин, Александър Николов, Самуил Вълчинов, Николай Захариев, Лазар Бучков и Дамян Колев (либеро). Европейският вицешампион поведе с 2:0 и Найденов направи някои промени, като на полето се появиха посрещачът Руси Желев и централният блокировач Дамян Огнянов. Отборът ни заигра по-добре най-вече на сервис, а силна серия на Александър Николов доведе до комфортна преднина, която се оказа достатъчна за спечелване на третата част. Четвъртият гейм бе напълно равностоен, като българите дори имаха шанс да изравнят, но спортсменско поведение на Желев даде мачбол за Италия. Съдиите отсъдиха аут при атака на домакините, но националът ни си призна, че съвсем леко е докоснал топката. След това „адзурите” направиха ас за крайното 3:1.

18 Контрола волейбол България (U 21) - Франция (Б)

Тази вечер е втората проверка между двата тима и се очаква Найденов да използва различен състав в нея. Мачът започва в 19 ч. българско време.