Шоу на Варела донесе победата на ЦСКА - София в генералната репетиция преди сблъсъка за Суперкупата

ЦСКА - София разби Ботев (Враца) в последната си контрола от лятната си подготовка. "Червените" се наложиха с 4:0, а определено с изявите си се отличи Федерико Варела, който реализира хеттрик (37', 45', 71') и игра силно през целия мач. Първото попадение в срещата бе автогол на Гонсало Виера, който откри резултата (5'). Преди началото на днешната среща ЦСКА - София трябваше да представи своя тим за новия сезон. Заради токов удар малко преди първия съдийски сигнал обаче събитието бе преместено за почивката между двете полувремена, а началото на срещата бе забавено

ЦСКА - София представи отбора за новия сезон (видео+галерия)

След 5 минути игра "червените" поведоха в резултата след автогол на врачани. Яник Вилдсхут проби по крилото и достави остър пас в наказателното поле на "зелените", а Гонсало Виера от Ботев опита да изчисти топката и я прати в собствената си врата за 1:0.

30 ЦСКА - София -Ботев (Враца)

В 29-ата минута Вилдсхут пресече подаване в средата на терена и успя бързо да пробие отляво. Той центрира по земя към Ахмед Ахмедов, който се опита атрактивно с пета да завърши, но Красимир Костов улови. Малко по-късно централният нападател на ЦСКА - София бе заменен принудително заради болки в кръста.

В 37-ата минута "червените" успяха да удвоят аванса си. Феде Варела отмъкна топката малко пред наказателното поле на врачани и веднага подаде към влезлия преди малко Радослав Живков. Той от своя страна напредна и върна към Варела, който вече бе нахлул в пеналтерията. Полузащитникът пое обезпокояван кълбото и от около точката за изпълнение на дузпа отбеляза за 2:0.

Секунди преди края на първата част "червените" направиха резултата класически. Отново доброто взаимодействие между Радослав Живков и Федерико Варела даде резултат, като този път към разиграването се включи и Йоан Баи. Седмицата на ЦСКА - София успя да изведе с хубав пас Живков, който отново по земя върна към Варела. Полузащитникът успя да реализира второто си попадение в мача от сходна позиция, като при първия си гол, и да покачи до 3:0.

На почивката ЦСКА - София представи отбора си за новия сезон. Пред погледите на феновете, които бяха заели своите места на "Армията", аплодисменти обраха всички треньори, анализатори и футболисти, които ще защитават цветовете на клуба през предстоящата кампания.

В 56-ата минута Живков опита удар с пета след центриране на Гълъбов отдясно, но вратарят на Ботев улови.

10 минути по-късно "червените" получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Греъм Кери центрира към Вальо Антов, който се появи през втората част, но защитникът на столичани не успя да насочи добре топката.

В 71-ата минута Варела оформи своя хеттрик. Младият Асен Дончев центрира към наказателното поле на Ботев. Жеферсон пропусна топката, но зад него Варела успя да отправи удар с глава, с който да вкара кълбото във вратата на появилия се като резерва Дамян Дамянов - 4:0.

9 минути преди края на редовното време Греъм Кери опита удар от границата на наказателното поле, но вратарят на "зелените" изби.

Това бе генерална репетиция за ЦСКА - София преди предстоящия мач за Суперкупата на България срещу Лудогорец другата седмица. "Червените" нямат повече контроли. Ботев (Враца) от своя страна има още две приятелски срещи до края срещу Локомотив (София) на 14 юли и Аполон (Атина) на 17-и.

ЦСКА-СОФИЯ 4:0 БОТЕВ (ВР)
1:0 Виера (5) - авт.
2:0 Варела (37)
3:0 Варела (45)
4:0 Варела (71)

Старотив състави:

ЦСКА - София: 1. Густаво Бусато (в), 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 19. Иван Турицов, 3. Жеферсон Телес (к), 30. Яник Уайлдшът, 5. Федерико Варела 11. Хамза Чатакович, 7. Йоан Баи, 23. Ахмед Ахмедов, 29. Християн Петров

Ботев (Врaца): 33. Красимир Костов, 88. Иван Бауренски, 18. Илия Миланов, 37. Никола Гивов, 77. Мартин Николов, 22. Никола Колев, 6. Антонио Георгиев, 94. Юлиян Ненов, 81. Виктор Василев, 20. Дориан Бабунски, 30. Гонсало Виера

Снимки: Владимир Иванов