Царско село надигра Ботев (Пловдив) в мач с пет гола (видео+галерия)

Отборът на Царско село постигна успех с 3:2 над Ботев (Пловдив) в поредна проверка, която се проведе в София. Попаденията за домакините реализираха Васил Шопов (10, 14) и Милчо Ангелов (66). Точни за "канарчетата" бяха Николай Минков (65) и Антоан Бароан (88).

13 Царско село - Ботев Пловдив

Двубоят започна перфектно за домакините, които откриха резултата в 10-ата минута. Христо Попадийн намери отлично Васил Шопов, който с точен изстрел наказа бившия си отбор.

Четири минути по-късно вратарят на Ботев (Пловдив) направи груба грешка, от която се възползваха футболистите на Царско село. Петър Атанасов асистира за втория гол на Шопов, който се разписа от близка дистанция.

В 38-ата минута "канарчетата" направиха добра атака, която завърши с точен удар на Николай Минков, който бе отразен от стража на "царете"

В 65-ата минута гостите от Пловдив намалиха резултата. Маркиньос намери в наказателното поле Николай Минков, който се справи с бранител на домакините, след което с точен изстрел прати топката в мрежата.

Минута по-късно резервата Милчо Ангелов върна преднината от два гола за столичани. Нападателя се разписа от близка дистанция.

В последните секунди на проверката Антоан Бароан намали резултата, след като се разписа от дузпа. Това бе и последната интересна ситуация.

ЦАРСКО СЕЛО - БОТЕВ (ПД) 3:2

1:0 Шопов (10)
2:0 Шопов (14)
2:1 Минков (65)
3:1 Ангелов (66)
3:2 Бароан (88-д.)

Стартови състави:

Царско село: 1. Георгиев, 3. Кавдански, 2. Александров, 26. Василев, 13. Нганиони, 10. Балтанов, 14. Попадийн, 8. Шопов, 20. Атанасов, 44. Стеванович, 22. Мезу

Ботев (Пд): 99. Славков, 25. Работов, 27. Чернев, 4. Генев, 24. Янсен, 6. Мертенс, 17. Минков, 3. Конате, 10. Току, 7. Маркиньос, 9. Илиев