Марица (Пловдив) отстъпи на дубъла на Лудогорец в мач с 6 гола

Марица (Пловдив) загуби с 2:4 от Лудогорец II в четвъртата си контролна среща. Двубоят се игра днес преди обяд на стадиона в село Оризари.

Дубълът на Ботев (Пд) загуби от Марица (Пд)

Още в 6-та минута Илия Николов спаси дузпа, осъдена за случайна игра с ръка. Той успя да спаси и добавката. В 27-ата минута Лудогорец II излезе напред в резултата с гол на Бранимир Костадинов, като така завърши първата част.

През втората част Марица стигна до обрат след голове на Мариян Тонев и Станислав Маламов. Младият нападател на "жълто-сините" Тонев реализира попадение в четвърти пореден мач. Той бе точен в 58-ата минута, след като получи пас от Сами Мехмедов, обърна се и стреля под ъгъл спрямо вратата, финтирайки и защитник.

В 70-ата минута Станислав Маламов навлезе от ляво в наказателното поле и подаде на Симеон Вешев, който му върна с пета. Маламов среля, топката се отби в гредата и се върна при него. Последва удар с глава, който бе точен и резултатът стана 2:1.

Впоследствие в състава на пловдивчани бяха извършени множество смени, а тимът допусна обрат в края на мача, който завърши при резултат 2:4. Пет минути преди края на редовното време Лудогорец II изравни с попадение на Хидает Хюсеин. В 87-ата минута Петър Георгиев отбеляза красив гол, след като от около 25 метра заби топката в сглобката на вратата за 3:2. Две минути по-късно Петър Георгиев центрира остро от корнер и в настъпилото разбъркване бранител на пловдивчани си отбеляза автогол за крайното 4:2.

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Ангел Грънчов, Величко Величков, Димитър Аврамов, Сами Мехмедов, Веселин Марчев, Валери Домовчийски, Станислав Маламов, Симеон Вешев, Мариян Тонев

През второто полувреме в игра влязоха: Петър Начев, Илиян Йорданов, Георги Георгиев, Александър Праматаров, Борислав Дончев, Теодор Фърков, Георги Иванов, Христиан Димитров

Поради контузии участие в срещата не взеха Айкут Янъков, Мартин Газиев, Мартин Лазов и Милен Та

Снимки: Facebook - ПФК Марица 1921 Пловдив - PFC Maritsa 1921 Plovdiv