Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Царско село отнесе Литекс, нападател с хеттрик за 12 минути

Царско село срази с 4:0 Литекс в контролна среща, играна на клубния комплекс на "царете" в София. В герой за тима на Антони Здравков се превърна нападателят Миси Мезу, който реализира хеттрик в рамките на 12 минути през второто полувреме. Преди това Лъчезар Балтанов откри резултата в заключителните минути на първата част.

19 Царско село - Литекс

Първото полувреме предложи не особено добър футбол, като домакините бяха по-активният отбор на игрището. В 13-ата минута крилото на Царско село Андерсон получи възможност да стреля към вратата на Илия Шаламанов-Тренков, но последният улови. Последваха скучни минути, в които се стигна само до няколко по-опасни разбърквания в наказателното поле на гостите от Ловеч.

Две минути преди почивката топката беше центрирана пред вратата на Шаламанов-Тренков, последва меле и опитният Лъчезар Балтанов я прати отблизо в мрежата - 1:0 за "царете"!

На почивката на срещата бяха извършени традиоционните смени, като на терена се появи бившият нападател на Етър Миси Мезу. Именно френският футболист удвои резултата в 48-ата минута, когато домакините осъществиха бърза комбинация, завършено от Мезу от чиста позиция - 2:0 за хората на Антони Здравков.

След десет минути Мезу се оказа на точното място след ъглов удар и с глава направи 3:0 за "царете". Нападателят беше оставен непокрит на границата на вратарското поле и без никакви проблеми прати топката зад голлинията на Литекс.

Рециталът на голмайстора на Царско село продължи след 120 секунди. Главният съдия Християна Гутева назначи 11-метров наказателен удар в полза на домакините, превърнат от Мезу в четвърто попадение, негово трето в двубоя. Стрелецът шутира в центъра на вратата и стражът на "оранжевите" трябваше отново да бърка в мрежата си - 4:0.

Царско село 4:0 Литекс

1:0 Лъчезар Балтанов (43)
2:0 Миси Мезу (48)
3:0 Миси Мезу (58)
4:0 Миси Мезу (60 - дузпа)

Стартовите състави:

Царско село: 30. Християн Василев, 6. Иван Бандаловски, 26. Венцислав Василев, 13. Луи Нганиони, 21. Александър Александров, 10. Лъчезар Балтанов, 17. Лукас Диас, 8. Васил Шопов, 44. Ален Стеванович, 11. Андерсон, 9. Милчо Ангелов.

Литекс: 99. Илия Шаламанов-Тренков, 11. Галин Минков, 3. Александър Ангелов, 14. Александър Бучков, 16. Иван Иванов, 12. Петър Чалъков, 23. Никола Георгиев, 21. Илиян Капитанов, 8. Денислав Станчев, 9. Стефан Неделчов, 17. Марк-Емилио Папазов.

Снимки: Спасияна Сергиева