Тимът на бивш ас на Левски с шокираща загуба в Малта

Тимът на бившия ас на Левски Роман Прохазка Спартак (Търнава) записа шокираща загуба с 2:3 като гост на малтийския Моста на старта на новия турнир на УЕФА Купата на конференциите.

Словашкият гранд излезе като фаворит в срещата от първия квалификационен кръг на надпреварата, но не оправда очакванията срещу дебютанта в евротурнирите. Малтийците поведоха с 3:0 в рамките на 12 минути през първото полувреме. Ево Крист Емеме откри в 23-ата, Клейтън Файла удвои, а Нсумо Калу направи резултата класически в 35-ата. Шокираните словаци, участници в груповата фаза на Лига Европа преди два сезона, успяха да върнат едно попадение в края на първото полувреме чрез Филип Тварджик от дузпа.

През втората част Мартин Микович намали на 2:3 и направи изгледите за реванша в Търнава по-оптимистични. Роман Прохазка започна от пейката и се появи в игра в началото на второто полувреме, като замени Мартин Буката.

В друг мач от кръга Монс Калпе от Гибралтар и ФК Санта Колома от Андора завършиха 1:1. В късната среща от този първи кръг Подгорица (Черна гора) пък надви албанския Лачи с 1:0.