В широк състав и ротации България U21 загуби от Франция във втората контрола

Националният отбор на България за мъже под 21 години загуби от Франция с общ резултат 0:4 (20:25, 21:25, 22:25, 20:25) във втората контролна среща между двата тима, която се игра в столичната зала „Левски София“.

В този мач старши-треньорът Найден Найденов реши да даде шанс на широк кръг състезатели, като почти всички волейболисти получиха възможност за изява. Селекционерът пък пробва различни варианти за игра.

18 Контрола волейбол България (U 21) - Франция (Б)

Ротациите бяха предвартелно планирани и логично доведоха до предимство на французите, като те спечелиха и четирите гейма. Въпреки това младите ни волейболисти показаха много добри изяви и имаха своите силни моменти в мача.

С най-голям актив за България бе Георги Татаров с 12 точки. Денис Карягин и Руси Желев завършиха с по 10 точки.

На 5 юли от 19:00 часа е третата контрола между двата тима. Тя е затворена за зрители.

Приятелските мачове са част от подготовката на селекцията, водена от Найден Найденов за Световното първенство по волейбол за тази възраст, на което страната ни е домакин заедно с Италия (23 септември – 4 октомври).

Снимки: Спасияна Сергиева