Ботев (Пд) завърши наравно с Пролетер

Отборите на Ботев (Пловдив) и сръбският Пролетер завършиха наравно 1:1 във втората контролна среща на "канарчетата" от лагера в Бурдур. Пловдивчани допуснаха изоставане в 53-ата минута, но Бисер Бонев (64) изравни малко след появата си в игра от резервната скамейка.

През първия четвърт час на срещата сериозни голови положения пред двете врати липсваха. В 22-ата минута Маркиньос си нагласи топката на десния крак, след което стреля по земя. Ударът му обаче беше слаб и вратарят на Пролетер улови без проблеми. В 36-ата минута отново бразилецът беше близо до гола. Той стреля от фаул и насочи топката добре в горния десен ъгъл на вратата, но стражът плонжира и изби в ъглов удар.

В 42-ата минута Маркиньос стреля от далечна дистанция, стражът изби, а при добавката Филип Филипов шутира встрани от вратата.

В 48-ата минута Марио Младеновски засече с глава центриране от ъглов удар. Топката влизаше във вратата, но защитник подложи крак и изчисти от голлинията. В 52-ата минута Емануел Току стреля встрани от вратата.

В 53-ата минута тимът на Пролетер стигна до гол, след като хвана неподготвена защитата на "канарчетата". Ботев отговори веднага с шут на Па Конате, който финтира защитник, като след това стреля в гредата. В 64-ата минута Бисер Бонев възстанови равенството. Появилият се в игра от резервната скамейка полузащитник проби в наказателното поле и стреля с левия си крак в обратния ъгъл, с което преодоля вратаря.

БОТЕВ - ПРОЛЕТЕР 1:1