Yamaha обявиха раздялата с Маверик Винялес

Испанецът Маверик Винялес, който има девет победи в MotoGP в кариерата си, ще напусне отбора на Yamaha в края на настоящия сезон, една година преди края на договора му. Информацията бе потвърдена днес от отбора му. 26-годишният Винялес, бивш шампион в Мото 3, подписа с Yamaha през 2017 година и се радваше на отлични резултати в началото на престоя си при японския конструктор.

През този сезон обаче отношенията между Винялес и ръководството на тима се обтегнаха след поредица от незадоволителни резултати. Винялес спечели откриващото състазание за сезона в Катар през март, но до неделя, когато завърши втори в Гран при на Нидерландия, нямаше нито едно класиране в топ 4 в седем последователни старта.

В същото време съотборникът му Фабио Куартараро спечели четири състезания и в момента води в генералното класиране. По всяка вероятно Винялес ще продължи кариерата си в тима на Aprilia.