Септември (София) е шампион при 17-годишните

Отборът на Септември (София) стана шампион в Елитната юношеска група до 17 години. Играчите на треньора Андрей Андреев триумфираха с титлата два кръга преди края на първенството, след като надиграха по категоричен начин Локомотив (Пловдив) и с резултат 3:1 се поздравиха с шампионска победа.

В герой за "септемврийци" се превърна Красиан Колев, който заби хеттрик във вратата на "смърфовете". Първото попадение дойде в 13-ата минута след чудесен извеждащ пас и хубав удар. Голът даде допълнително самочувствие на тима и 10 минути по-късно софийският отбор получи право да изпълни 11-метров наказателен удар заради игра с ръка. При изстрела от бялата точка обаче топката срещна напречната греда и не влезе във вратата. В 34-ата минута след грешка от страна на стража на пловдивчани отново Колев записа името си сред тези на голмайсторите. До края Локомотив опита да противодейства, но всички атака бяха безуспешни. През първите минути на второто полувреме Красиан Колев затвърди статута си на най-добрия на терена и реализира своя хеттрик. Силите на „черно-белите“ стигнаха само за почетен гол.

Титлата стана факт, след като юношите на столичани записаха 5 победи и 2 равенства и в спор с отборите на Лудогорец, Левски, ЦСКА - София, (Ботев Пловдив) и Локомотив (Пловдив), показаха, че са най-добрия тим в тази възраст. През миналата година отново Септември стана номер 1 в тази Елитна група.

В двубоя като титуляри стартираха Мартин Иванов, Николай Няголов, Мирослав Колев, Илиан Тонов Николай Желязков, Александър Марков, Теодор Андреев, Стефан Трайков, Кирил Великов, Красиан Колев, Мартин Зимбилев