Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Лудогорец показа мощ преди Шампионската лига

Шампионът Лудогорец разби с 3:0 ЛАСК (Линц) в последната си контрола от подготвителния лагер в Австрия. Разградчани показаха добра игра и заслужено надиграха сериозния противник. Българите пропуснаха още няколко положения за гол, така че разликата можеше да бъде дори и по-голяма в полза на играчите на Валдас Дамбраускас. Това бе четвърта проверка за “орлите” в Централна Европа това лято. Преди това разградчани победиха с 2:0 Хаймщетен, завършиха наравно 1:1 с румънския шампион ЧФР Клуж и загубиха от унгарския първенец Ференцварош с 1:3.

След равностойно начало Лудогорец излезе напред в резултата. Каули се озова сам срещу вратаря на скорост, но видя, че Кирил Десподов очаква кълбото на празна врата и му подаде за лесен завършек и 1:0.

В 37-ата минута резултатът стана 2:0 в полза на "орлите". Каули открадна една топка в наказателното поле на австрийците и намери Пиерос Сотириу също на празна врата и кипърецът нямаше какво да направи освен да я прати в мрежата за втори път.

През втората част българите продължиха да диктуват събитията на терена и направиха няколко сериозни пропуска. Игор Пластун, Каули и Клаудиу Кешерю можеха да вкарат трети гол, но им липсваше концентрация.

Все пак десетина минути преди края Лудогорец стигна до третото попадение. Дълъг диагонален пас намери Вандерсон по лявото крило и бразилецът след като пое добре топката намери Кешерю сам срещу вратаря, който рядко пропуска от подобна ситуация.

До края на мача до нов гол не се стигна и "орлите" заслужена и престижна победа макар и в контрола. Показаното днес вдъхва увереност на треньорския щаб, че тимът ще може да започне успешно европейската си кампания в Шампионската лига. Първият мач на Лудогорец от най-престижния европейски клубен турнир е срещу Шахтьор (Солигорск) на 7 юли.

ЛУДОГОРЕЦ 3:0 ЛАСК
1:0 Десподов (20)
2:0 Сотириу (37)
3:0 Кешерю (80)

ЛУДОГОРЕЦ: 71. Кахлина, 22. Икоко, 24. Вердон, 30. Пластун, 3. Недялков, 8. Гонсалвеш, 25. Баджи, 37. Текпетей, 11. Десподов, 95. Каули, 19. Сотириу

ЛАСК: 36. Гебауер, 6. Визингер, 7. Рейнер, 8. Микорл, 9. Карамоко, 14. Балич, 18. Траунер, 19. Поцман, 27. Гойгингер, 31. Гргич, 34. Болер