Черно море грабна второто място при U19

Черно море стана вицешампион на България по футбол в Елитната група до 19 години. “Моряците” записаха успех с 2:1 при гостуването си на Сокол (Марково). Победата на варненци дойде след обрат.

Успешен край на сезона за Берое U19 и U17

Първото полувреме бе равностойно,като “моряците” изпуснаха три чисти ситуации за гол, а домакините удариха греда и поведоха в резултата в 30-ата минута от пряк свободен удар.

През второто полувреме Черно море взе инициативата и след няколко добри атаки по двата фланга и пропуски на Марин Петков, Иван Томов, Теодор Тотев и изпусната дузпа в 65-ата минута от Денислав Славов, варненци все пак успяха да изравнят резултата след добра атака отдясно и гол на Иван Томов. Последва пропуск на домакините и чиста ситуация за Черно море чрез Марин Петков. Все пак в 85-ата “зелено-белите” успяха да стигнат до пълен обрат. Берк Джевдет центрира в наказателното поле, където Павел Трюфев с глава оформи крайното 2:1.Така Черно море завършва сезона на второ място и грабна сребърните медали.

За последните три години “моряците”, водени от Мартин Христов, се представят доста силно в Елитната група до 19 години, като през сезон 2018-2019 година станаха шампиони, през следващия сезон първенството беше прекратено заради пандемията от коронавирус, а през настоящата кампания са вицешампиони.

Съставът на Черно море: Денислав Стойчев, Петър Иванов, Павел Труфев, Наско Янков, Берк Джевдет, Денислав Славов, Берк Бейхан, Иван Томов, Теодор Тотев, Жечко Йорданов, Марин Петков (Ангел Дочев, Тони Иванов, Галин Панев, Милен Николов).