Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Арда стартира с труден обрат

Арда надигра с 2:1 Марица в контрола, която се проведе на стодиона в Момчилград. Новакът във Втора лига откри резултата чрез Мариян Тонев в 19-ата минута.

Тимът от Кърджали обаче осъществи пълен обрат след почивката. Тонислав Йорданов изравни от дузпа в 64-ата минута.

Малко по-късно последва сериозен пропуск на играч от Марица, който не успя да реализира от три метра фронтално срещу вратата.

За крайното 2:1 за Арда вкара Александър Георгиев. Той се възползва от отлична скоростна атака и центриране отляво, което засече ефектно с глава.

До края на мача футболистите на Николай Киров можеха да отбележат и трети гол, но на два пъти не успяха да преодолеят с удари от 12-13 метра стража на Марица.