Клипърс се върна в играта с първи успех в серията срещу Финикс

Пол Джордж вкара 27 точки и спечели 15 борби при победата на Лос Анджелис Клипърс срещу гостуващия Финикс със 106:92 в третия мач от финала на Западната конференция в НБА.

Така след два поредни загуби Клипърс взе първи успех в серията, в която Финикс води с 2:1. Мач номер 4 е отново в Лос Анджелис в събота.

Реджи Джаксън добави 23 точки за победата, а Ивица Зубач се отличи с "дабъл-дабъл" - 15 точки и 16 борби.

Деандре Айтън вкара 18 точки и 9 борби за Финикс, а в тима се завърна Крис Пол, който записа 15 точки и 12 асистенции за 39 минути. Девин Буукър също реализира 15 точки.

Крис Пол, който беше под карантина заради КОВИД-19, не беше играл от мач номер 4 на полуфиналите срещу Денвър на 13 юни.

Клипърс, който стана първият отбор в историята на НБА, който обръща от 0:2 в първите си две серии от плейофите, изоставаше с 46:48 на почивката преди да направи обрат през второто полувреме.

Във втората минута на третата част домакините отстъпваха с 50:55, след което направиха серия от 30:14.

Клипърс отново игра без Кауай Ленърд, който е с контузия на дясното коляно.