Изгрев разби хегемонията на Левски, Ябланица шампион за момчета до 12 години

Отборът на Изгрев (Ябланица) стана шампион на регионите Витоша и Хемус в първенството по волейбол за момчета до 12 години (състезатели, родени след 1 януари 2010 година).

За тази възраст шампионат на цяла България не се провежда, като отборите играят финали на всеки два региона, от шестте волейболни такива, на които е разделена територията на страната ни.

Регионите Витоша и Хемус обхващат клубовете от София и Северозападна България. Зала „Левски София“ стана арена на финалния турнир, в който участваха осем тима – по четири от двата региона.

По пътя към върха малките волейболисти на Изгрев, водени от треньора Иван Иванов, бяха безкомпромисни, като надиграха всички съперници.

На финала тимът на Ябланица победи убедително Левски София с 2:0 и триумфира със златото, а „сините“ завършиха със сребърните отличия.

Така за първи път през този сезон, друг клуб различен от Левски София, триумфира с титлата в дадена възраст от волейболните ни шампионати в юношеското направление. До сега „сините“ спечелиха златото при юношите U20, кадети (U18) и прекадети (U16), като това е единствената възрастова категория U12, в която отстъпват лидерството. Календарът обаче не  е приключил окончателно, като предстоят и финалите и на 13 годишните момчета.

В спора за трето място тимът на Люлин (София) надигра ВА Стойчев-Казийски с 2:1 гейма. Така люлинци се пребориха за бронзовите отличия в шампионата за тази възраст.

Представителите на ВАСК оформи четворката в крайното класиране на турнира.