Дюрант с исторически мач, Бруклин е на победа от финал на Изток

Кевин Дюрант завърши с 49 точки, 17 борби и 10 асистенции при победата в полза на Бруклин със 114:108 у дома срещу Милуоки в двубой от полуфиналните плейофи от Източната конференция в Националната баскетболна асоциация. Отборът на Нетс води с 3:2 успеха в серията.

Дюрант беше на полето 48 минути и реализира 20 точки в последния период от двубоя. Кайри Ървинг не игра за домакините, докато завърналият се Джеймс Хардън не се представи на очакваното високо ниво.

Кевин Дюрант стана първият баскетболист в историята на Лигата с най-малко 45 точки, 15 борби и 10 асистенции в мач от плейофите.

Крис Мидълтън се отличи с 25 точки за Бъкс, а Янис Антетокунбо беше най-резултатен за гостуващия тим с 34 точки и 12 овладени точки под кошовете.

Точно 2:24 минути преди края на срещата резултатът беше 104:104, а домакините взеха решителна преднина след два наказателни удара на Хардън.

Мач номер 6 от серията е в четвъртък в Милуоки, където домакините имат четири победи в четири двубоя срещу Бруклин през настоящия сезон.